Popüler Sosyal Siteler

Günümüzde iletişim kurmak için artık pek çok yol var. Hatta bu iletişim o kadar hızlı yapılabiliyor ki dünyanın bir ucundan diğer ucuna istediğiniz zamanda istediğiniz dakikada ulaşabiliyorsunuz. Teknolojinin bir getirisi olan bu iletişim özgürlüğü pek çok kişinin işine yaramaktadır. Markalar için ise, çalıştıkları sosyal medya ajansları sayesinde diledikleri anda istedikleri her dijital mecraya ulaşabiliyor. Üstelik bunu yaparken bir yandan televizyon izleyebilir bir yandan da yanınızda bulunan diğer insanlarla konuşmaya devam edebilirsiniz.

İnternette en çok kullanılan ve yaygın olan sosyal medya kanalları Facebook, Twitter gibi herkesin en çok bildiği sitelerdir.  Facebook ve Twitter birbirinden biraz farklı olsa da ikisi de aslında aynı amaca hizmet etmektedir. Bunun adı da iletişim. Çok faydalı olan bu iki uygulama insanların hayatlarında vazgeçemediği bir alışkanlık haline gelmiş durumdadır.

Sosyal Medya Ajansı

Kullanılabilecek pek çok sosyal medya ajansı olabilir. Ancak internetteki en yaygın kullanım daha çok Facebook üzerindedir. Pek çok sosyal medya ajansı bulabilirsiniz. Ancak, Facebook size ihtiyaç duyacağınız anda en hızlı yardımı iletebilecek bir platformdur. Sormak istediğiniz her şeyi burada açtığınız bir oturumla sorabilir ve o an online olan herkesten aynı anda cevap alabilirsiniz. Kullanabileceğiniz başka medya seçenekleri de var. Gazete, televizyon, radyo, dergi vs. Bunları da kullanabilirsiniz; ancak bu araçlar size istediğiniz anda değil de daha sonrasında yardımcı olabilir. Konunun hazırlanması, dağıtılması, dağıtım merkezine tekrar cevap gelip size ulaşması derken belki haftalar belki aylarca beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden kullanabileceğiniz en hızlı soysal medya mecrası Facebook ya da Twitter olabilir.

Kullanabileceğiniz bir diğer iletişim aracı ise Twitter. Geçtiğimiz kış aylarında dağda kayak yapan bir genç kar altında mahsur kaldı ve yazdığı son twitt ile nerede olduğu bulunabildi. Yani bir anlamda da yazdığı tweet gencin hayatını kurtardı diyebiliriz. Seçebileceğiniz pek çok sosyal site bulunmasına karşılık birçok kişinin Facebook ve Twitter kullanıcı olması sebebi ile siz de bunları tercih edebilirsiniz. Bu yerlerde içerik oluşturmak tamamen sizin yaratıcılığınıza bağlıdır. İsterseniz her gün yaptıklarını Facebook ya da Twitter’a ekleyebilirsiniz. Hatta bu alanları kullanarak kendinize bir hayran kitlesi bile kurabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz pek sosyal medya ajansı da bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Feysbuk başlıklı makalemizde facebok, facebook ve facebuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir