iphone 6

İphone 6 da ön plana çıkan özellikler

iPhone 6, ve iPhone 6 plus olarak iki farklı modelle piyasaya çıktı. Birbirlerinden ayıran en büyük özelliği ise iPhone 6’nın 4.7 inç, iPhone 6 plus’ın  5.5 inç olmasıdır.

Dikkat çeken özellikler:

* 4.7 inç ekran
* Nano-SIM
* 4G desteği
* 129 gram
* 6.9 mm
* Yenilenmiş tasarım
* iOS 8 işletim sistemi.

iphone 6.2

Eylül 2014 de çıkan iPhone 6, etkileyici tasarımı ile ve ekranın büyümesiyle dikkatleri üstüne çekiyor.  Yıllardır apple kullanıcıları “ekran büyümeli” talebini yerine getirmiş oluyor. Apple, iPhone 6’da 5S’e kıyasla daha ince bir tasarımla karşımıza çıkıyor. iPhone 5s’te 7.6mm kalınlık vardı. iPhone 6 ise, 6.9mm kalınlığa sahip ve dolayısıyla iPhone 5s’ten daha ince görünüme sahip. iPhone 6 müthiş bir tasarıma sahip. Görünümüyle etkileyen iPad Air’e benzer bir tasarımı var; bu alandaki tek eksiği ise Sosyal Medya Ajansı olarak arka taraftaki ve alttaki plastik çizgiler. Ekran büyüdüğü için iPhone 6’yı tek elle kullanırken baş parmağınız, iPhone 5s’te olduğu gibi ekranın her noktasına rahatlıkla erişemeyecektir. Bu da ekranın üst kısımlarında bulunan kontrollere dokunmak için cihazı elinizde hafif hareket ettirmenizi gerekebilir. Apple, bunu engellemek amacıyla “Reachability” olarak adlandırılan bir hareket geliştirmiş.

iphonesaglık

iPhone 6 Performans
Performans olarak iPhone 6’da Apple’ın 1.4 GHz hızında çalışan çift çekirdekli A8 işlemcisi ve 6 çekirdekli PowerVR GX6650grafik işlemci ön plana çıkıyor. Oyun performansı bakımından da iPhone 6 oldukça iyi, büyük ekranın da avantajından faydalanarak iPhone 6 ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu arada Apple A8 işlemcide yer alan M8 hareket işlemcisi sayesinde sadece atılan adım sayısı ölçülmüyor, barometre sensörü yardımıyla yükseklik hesabı da yapılıyor. Böylelikle Sağlık uygulaması içinde çıkılan kat sayısının da gösterilen değerler arasında yer alması mümkün oluyor.

iPhone 6 Batarya
1810 mAh bataryaya sahip iPhone 6’nın belki de en zayıf halkası bataryası. iPhone 5S’e göre biraz daha iyileştirmeler içerse de, batarya cihaza bir gün yeterli gücü tam olarak veremiyor. Bununla birlikte iPhone 6, kusursuz bir telefon değil. Ekranın düşük çözünürlüklü olduğu, Full HD ekranların yanında fark edilebiliyor. Günlük kullanımda çözünürlüğü muhtemelen fark etmeyeceksiniz, ancak fiyatının çoğu rakibinden pahalı olması nedeniyle Apple’ın Full HD ekrana yer vermesini beklerdik. Apple’ın ekran çözünürlüğünü pil ömrü ve gövdenin inceliğiyle değiş tokuş etme olasılığı yüksek. Ancak 1-2mm kalın olsa da, Full HD ekranlı bir iPhone 6, daha iyi olabilirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir