Facebook Hesap Güvenliği Sağlama Yolları

Facebook Hesap Güvenliği Sağlama Yolları

Sosyal medya hesaplarını neredeyse hepimiz kullanıyoruz. Fotoğraflarımızı ve bilgilerimizi diğer insanlarla paylaşma imkanı bulduğumuz bu tür sosyal medya sitelerinde kendimize özel bilgilerimizi de depolayabiliyoruz. Bu kişisel bilgilerimizin bulunduğu sosyal medya hesaplarını korumak ve onların güvenliğini artırmak da son derece önemli bir noktadır.

Facebook Güvenlik Önlemleri

Facebook gibi sosyal ağlarda durum güncellemeleri ve paylaşımlar yaparak ve kendi duygularımızı ifade ederek başka kullanıcıların ana sayfalarında yer edinebiliriz. Bizi takip eden ve arkadaş olmak isteyen insanlar gün geçtikçe artabilir. Sürekli aktif olduğumuz sitede her zaman paylaştığımız bilgiler, bir güvenlik sorunu ile aniden ortadan kalkabilir. O yüzden telefon numaramıza gönderilen sms yöntemini sürekli aktif halde bulundurmalı ve ikinci bir e-mail adresimizi de en güncel halde Facebook ile paylaşmalıyız. Böylelikle herhangi bir sorunda destek alma imkanına sahip olma şansını kendimiz yaratabiliriz.

 

Sosyal Medyada Şifre Güvenliği
Sosyal Medyada Şifre Güvenliği

 

Sosyal Medyada Şifre Güvenliği

Sosyal medya sitelerinde bu tarz işlemlerle karşılaşmamak için elbette ki farklı yollar mevcuttur. İlk olarak gayet karışık bir şifreyi profiliniz için belirlemenizi tavsiye ediyoruz. Ezberlenmesi zor ve yazarken takip edilemeyen bir parolaya sahip olduğunuzda; güvenlik konusunda 1-0 önde olursunuz.  Sadece harf ve rakamlardan oluşmayacak şekilde hazırladığınız şifre, profilinizi daha iyi bir şekilde muhafaza edecektir.

 

Sosyal Medyada Şifremiz Nasıl Olmalı?

Sosyal Medya Ajansı olarak size şifrenizin nasıl olması gerektiğine dair küçük bir detay paylaşmak isteriz. Kısa şifreler kullanmayı tercih etmeyin. Şifreniz ne kadar uzun olursa, profilinize ulaşmaları o kadar zor olur. Bir de buna karmaşıklık eklendiği takdirde kimse sizin profilinize girip, bilgilerinizi dağıtamaz. Şifrenizde özel günler veya geçmişteki olayların tarihini şifrenizde barındırmayın. Şifre kırıcıların ilk deneyeceği sayılar onlar olacaktır.

Şifrenizi insanlık haliyle unutmuş olabilirsiniz. Eğer hatırlamakta güçlük sağladığınız zamanlarda şifrenize kolay yoldan ulaşmak isterseniz, telefonunuzu Facebook üzerinden aktif edin. Böylelikle hem Facebook’a girmediğiniz zamanlarda olanlardan haberdar olmak için size bilgi mesajı gönderiliyor hem de Facebook hesabınızın çalınması veya şifresinin kırılması halinde tekrar geri alabiliyorsunuz.

 

Çıkış Yapmayı Kesinlikle Unutmayın
Çıkış Yapmayı Kesinlikle Unutmayın

 

Çıkış Yapmayı Kesinlikle Unutmayın

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için reklamlardan uzak durun ve oturumunuzu sürekli açık bir halde bırakmamaya özen gösterin. Facebook’a bağlandığınız tarayıcılar da şifrenizi kesinlikle hatırlamasın. Bu dgibi yöntemleri uygulamazsanız büyük güvenlik sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Apple'da Fotoğrafları Güvende Tutma Yöntemleri başlıklı makalemizde apple fotoğraf güvenlik, apple güvenlik ayarları ve apple güvenlik sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir