Çiçek

Çiçeklerin Dili ile Konuşun

Her mevsimin kendine has çiçeği olduğu gibi her durumun da kendine has bir çiçeği vardır aslında. Bazen özür dilemenin, bazen teşekkür etmenin bazen de tebrik etmenin en güzel ve en ince yoludur çiçek göndermek. Kişiye özel olarak seçilen bu çiçeklerin güzellikleri aslında anlamlarında gizlidir. Kırmızı güllerin aşkı ve tutkuyu temsil ettiğini herkes bilir. Peki ya diğerleri?

İnternetten çiçek siparişi vermek artık oldukça kolay bir yöntem haline geldi. Bu nedenle de yüzlerce kişi sevgilerini göstermek için bu yöntemi tercih ediyor. Peki çiçekler hangi anlama geliyor? Çiçek seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gerekenler nelerdir?
Çiçek

Öncelikle nasıl bir çiçek seçeceğinize karar verin. Mesela canlı ve saksıda çiçekler göndermek istiyorsunuz. Bu çok güzel ve uzun ömürlü bir tercihtir. Göndereceğiz kişi aylarca bu çiçekleri sulayıp büyütebilir. Menekşe seçebilirsiniz, bu alçak gönüllü bir sevginin göstergesidir. Asırlarca şiirlerde sevgiliyi tasvir eden tek bir lale gönderirseniz romantikliğinizi kanıtlamış olursunuz. Orkideye gelince, elbette sevginin kusursuz bir kanıtı olacaktır. Senede birkaç defa onun açışını beklemek bile durmaksızın bir heyecan yaratmanın anahtarıdır.

Çiçeklerden oluşan güzel bir buket tercih edebilirsiniz elbette. Beyaz papatyalarla bezenmiş muhteşem bir buket sevdiklerinizi her zaman mutlu edecektir. Papatyalar aynı zamanda masum bir kalbi de temsil eder. Sevdiklerinizin masasını süsleyecek bu buket sayesinde uzak kırlara güzel bir gezinti yapmanın çağrışımını sağlarsınız. Bir demet yasemin çiçeği ile sevdiklerinizin güzelliğine iltifatlar yağdırabilirsiniz.

Çiçekleri bir sepetin içinde göndermek ince bir davranıştır. Tek bir çiçek tercih edebileceğiniz gibi güzel kokulu mor sümbülleri, tomurcuk beyaz gülleri ve belki biraz da yenibahar çiçeğini ekleyebilirsiniz. Böylece renkli çiçeklerle kucak dolusu bir sevgi gönderebilirsiniz. Aynı şekilde vazo içinde göndereceğiniz çiçekler sayesinde mekana günlerce güzel koku yayabilirsiniz.

Klasikleşen şey özel günleri çiçeklerle hatırlamaktır. Özel günlerin hatırlanması zaten önemlidir. Ancak siz online olarak siteye giriş yapıp istediğiniz her an sevdiklerinizi gönderdiğiniz çiçeklerle mutlu edebilirsiniz. Bu yüzden siz özel günleri beklemeyin, istediğiniz her an gönderin. Günü kendi ellerinizle özelleştirin!

Kaynak: www.cicekmarket.com

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Yönetimi Nedir? başlıklı makalemizde doğal reklam, firmalara sosyal medya ve sosyal medya eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir