Her ihtiyacınızı tam olarak karşılayan sosyal ağlar ile işleriniz çok kolay.

Bilgilerim Sosyal Medyada

Bilindiği gibi ve dünyada olduğu gibi ülkemizde de Facebook kullanımının sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. İnsanlar bu sosyal paylaşım sitelerinde kendine ait özel bilgileri de paylaşmakta. Tabi ki örnek olarak göstermek gerekirse bazı insanlar eğer öğrenci ise nerede okuduğunu veya bitirdiği okulun adını ve okumakta olduğu okulun adını yazabilir. Eğer bu kişi okumuyor ve herhangi bir işle meşgul ise nerede çalıştığını ve ne iş yaptığını da bu sosyal medya üzerinden paylaşmakta. Ancak her şey de olduğu gibi sosyal medyayı da fazla kullanmak insanlar açısından zararlıdır.

Facebook’da Bilgilerini Güncelle

Bazı insanlar var ki neredeyse gününün tamamına yakınını internet başında geçirmek de ve boş yere zaman kaybı yaşamakta. Bu durum da insanlara zarar vermektedir. Bu durumu göz önünde bulundurarak sosyal medyayı kullanmak ve internet başında ona göre zaman geçirmeliyiz. Biraz da kendimizi diğer işlerle ve faydalı işlerle uğraşmak gerekmektedir. Tabi ki insanlar sosyal medyayı da kullanacak fakat her şey dozunda özellikle de ayarında olmalıdır.

Sosyal medya alemi gün geçtikçe büyümektedir.
Sosyal medya alemi gün geçtikçe büyümektedir.

Twitter ile Bilgi Paylaşmak

İnsanlar Twitter da ise sadece isim ve isterlerse soy isimlerini paylaşmakta. Burada ki bilgi sayısı Facebook’ta olduğu gibi çok fazla değil. Yani insanlar Twitter da sadece isimler ile bile üye olabilirler. Artı olarak ise bu isimler illa da kendi isimleri olmak zorunda değil. Bu sosyal paylaşım sitelerin de genellikle diğer insanları bilgilendirmek veya kendi takip ettiği insanları bilgilendirmek amacıyla yapılır. Ancak her şeyde olduğu gibi sosyal medyayı da fazla kullanmak insanlar açısından zararlıdır. Çünkü bazı insanlar var ki neredeyse gününün tamamına yakınını internet başında geçirmek de ve boş yere zaman kaybı yaşamakta. Bu durum da insanlara zarar vermektedir. Bu durumu göz önünde bulundurarak sosyal medyayı kullanmak ve internet başında ona göre zaman geçirmeliyiz. Harcadığımız zamanları planlamalı ve günlük işlerimize göre sosyal medya kullanımını etkin bir şekilde planlamalıyız.

Günlük iletişimimizin bir parçası olan sosyal medya işlerimizi oldukça kolaylaştırıyor.
Günlük iletişimimizin bir parçası olan sosyal medya işlerimizi oldukça kolaylaştırıyor.

Instagram’da Bilgiler Nasıl Kaydediliyor?

Instagram’da diğer siteler de olduğu gibi çok fenomen ve çok gözde olan bir sosyal paylaşım sitesidir. Burada da insanlar bilgi paylaşmakta e bu güzel paylaşım sitesini en iyi ve doğru bir şekilde kullanmakta. Tabi ki buradaki duygu ve düşünceler diğer insanlar için önemli olabilir. Çünkü bu paylaşım sitelerini genellikle ünlüler kullanmakta. Bu ünlülerin hayatı ise bu ünlüleri takip eden kişiler tarafından oldukça önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya Gelişimi başlıklı makalemizde facebook, instagram ve sosyal ağlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen aramalar:

  • фейсбуук

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir