Arama Motoru Optimizasyonu İçin İpuçları

Arama Motoru Optimizasyonu İçin İpuçları

Öncelikle arama motorlarının başında gelmiş olan Google ile ortak çalışan veya yardımcısı olan bir firmayı tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü günümüzde en çok kullanılan tarayıcı (Google Chrome) ve arama motoru Google hizmetleridir. Çalıştığınız firmada dikkat etmeniz gereken şeylerden biri firmanızı ilgilendiren bir sözcük yazıldığında ya da kelime yazıldığında arma motorunda ki sayfada en başta veya ilk beşte ya da en kötü ilk sayfada olmanız gerektiğidir. Bunun nedeni ise, yapılan araştırmalara göre müşteriler bu ilk beşi seçip araştırma yapıp alışverişlerini gerçekleştiriyorlar. Bu yüzden sıralama konusunda hem sizin hem de çalışmış olduğunuz firmanın çok dikkatli olması gerekir. Düzenli olarak takip etmelisiniz, unutmayın ilk görülen sitenin satışını gerçekleştirmeye çok daha yakın olduğu çok önemli bir gerçektir.

Arama Motorlarında Kaçıncı Sıradasınız
Arama Motorlarında Kaçıncı Sıradasınız

 

Arama Motorlarında Kaçıncı Sıradasınız?

Daha sonrasında ise firmanızı ilgilendiren ve arama motoruna yazıldığında ilk beşe çıkacağınız kelimeleri seçmek olacak. Burada önemli olan kelimeleri seçebilmek, seçtiğiniz kelimeler gerçekten firmanızı yansıtıyor mu? Ya da hangi kelimeler gerçekten sattığınız ürünleri gösteriyor ya da firmanızı işaret ediyor. Bu çok önemli çünkü bazen müşteri satın alacağı ürünün ismini veya resmini bilemez bu yüzdende arama motorlarına ürün ismi dışında ürün özelliklerini içeren cümleler ya da sözcükler yazabilir. İşte bu durumlarda kararsız potansiyel müşterilerin size ulaşabilmesi, sizin satışlarınızı çok hızlı bir şekilde artıracaktır.

 

Arama Motorlarında Resimler Gösterin

Ürünün resmi demişken evet müşteri bazen ürünün resmini görüp emin olmak ister, bu yüzden firmanızın linkinin altında ki reklam kısmına aranan ürünlerin resimlerinin çıkmasını sağlamanız sizin faydanıza olacaktır. Böylece müşteri bu ürünü ya da bu ürüne benzer bir diğer ürünü aradığını ve doğru siteden alışveriş yapma hissine yaklaştığını fark edecek. Bu da sizin için bir kazanç oluşturuyor.

 

SEO Paketleri Sitenize Yarar Sağlar
SEO Paketleri Sitenize Yarar Sağlar

 

SEO Paketleri Sitenize Yarar Sağlar

Diğer bir konu ise backlinkler yani sizin sitenize başka sitelerin bağlantı vermesi ki bunu bir nevi kefil olmaları olarak da görebiliriz. Öyle ki, benzer yayın yapan internet sitelerinin sizin sitenize link vermeleri, sizin sitenize güvendiklerini ve sizi misafirlerine tavsiye ettiklerini gösterir. Böylelikle, Google başta olmak üzere diğer arama motorları da sitenizin bu sektörde tavsiye edilir bir marka olduğunu düşünürler. Bu linkleri SEO Paketleri ile de satın alabilirsiniz. Profesyonel SEO firmaları, internet sitenizi ve sektörünüzü inceleyerek, siteniz için en faydalı olan SEO paketlerini size sağlar.

 

Backlink Satın Almak Gerekir Mi
Backlink Satın Almak Gerekir Mi

 

Backlink Satın Almak Gerekir Mi?

Site gezginlerinin uğrak yeri olan veya aynı ürünlerin satışını yaptığınız ortak satış noktalarının veya perakende ve toptan satış mağazalardan backlink satın almak sizin için çok önemli bir ipucudur. Firmanız yeni olabilir ve duyulmamış olabilirsiniz. Böylece en iyi reklamlarınızdan birini yapmış olacaksınız ancak Backlink önemli olduğu kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü seçmiş olacağınız site çok önemlidir eğer kalitesi düşük bir siteyse sizi de aşağı çekme ihtimali çok yüksektir. Bütün bunları da göz önüne alarak Backlink işleminizi de yapmalı veya mutlaka anlaşmış olduğunuz firmanın yapıp yapmadığını kontrol etmelisiniz.

 

Arama Motorları İçin Hedeflemeler Yapın!

İlk olarak bahsetmiş olduğumuz konu olan arama motorlarının ilk beşinde çıkmak sadece yurt içinde ki arama motorlarını içermemelidir. Yani siz eğer yurt dışına satış potansiyeli olan ya da zaten yurt dışına satış yapan bir firma iseniz yurt dışındaki arama motorlarında da muhakkak aynı sıralamayı yakalamamız gereklidir. Bunu da muhakkak yapmalısınız ve ya anlaştığınız firma ile kontrolünü sağlamalısınız. Böylece de yurt dışı satışlarınızda ki artışı ve ya birçok firmanın sağladığı panelden ziyaretçi sayınızın arttığını gözlemleyeceksiniz.

Bütün bu ipuçlarını kontrol edebilmek için sadece panele ihtiyacınız yok. Web sitenize sağ tıkladığınızda da bunları görmeniz gerek. Eğer göremiyorsanız firmamıza başvurabilirsiniz.

Aklınıza takılan tüm sorular için lütfen bizim ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz. CREAMIVE Sosyal Medya Ajansı ile her an iletişime geçebilir ve firmanızın arama motorlarında hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Feysbuk başlıklı makalemizde facebok, facebook ve facebuk hakkında bilgiler verilmektedir.

One thought on “Arama Motoru Optimizasyonu İçin İpuçları”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir