iPhone pil süresini uzatın

Apple kullanıcıları, iOS 8 yayınlandığı günden beri eleştiri oklarının hedefinde oldu. Birçok sorunla beraber gelen iOS 8 en büyük şikayeti ise Apple kullanıcılarının her zaman başını ağrıtmış olan batarya süresinin iyice azalması oldu. iPhone’unu biraz yoğun kullanan biri günde 2-3 kere şarj etmek zorunda kalır.

iOS 8 ile birlikte Apple sonunda Android kullanıcılarının yıllardır kullandığı bir özellik olan uygulama bazında pil kullanım istatistiklerini işletim sistemine dahil etti. Uygulamaya Ayarlar > Genel > Kullanım> Pil kullanımı bölümünden giriş yapmanız yeterli. Burada son 24 saat ve daha öncesi kullanımlarınızda, pilinizi en çok tüketen uygulamaların listesini inceleyebilirsiniz. Uygulamalar arka planda çalışırken mi daha çok pil tüketiyor, yoksa gerçekten o uygulamayı çok sık mı kullanıyorsunuz, bu menü üzerinden görebileceksiniz. Arka planda çalışıp belirli aralıklarla kendini yenileyen veya konum verisini daimi olarak kullanan uygulamaların, onları açmasanız bile pilden ne kadar fazla götürdüğünü bu ekranda görebilirsiniz. Okumaya devam et iPhone pil süresini uzatın

Apple’da Fotoğrafları Güvende Tutma Yöntemleri

1 Eylül’de Kate Upton ve Jennifer Lawrence başta olmak üzere bir çok ünlü internete sızan fotoğrafları ve videolarıyla yoğun bir şekilde konuşuldu. Bu özel fotoğrafların ise her ne kadar henüz kesinleşmemiş ve kanıtlanmamış da olsa Apple iCloud hesaplarından sızdırıldığı söylentisi ortaya atıldı. Türkiye’de ise bu fotoğraflar sadece el altından yayılmakla kalmadı, bir çok internet haberciliği yapan sitede de daha fazla ziyaretçi çekebilmek uğruna bu fotoğraflar ayan beyan “ŞOK ŞOK ŞOK”, “En seksi fotoğraflar” temalarıyla sergilendi. Bu yazıda ise sadece Apple iOS cihazlarında şahsi bilgilerinizi, içeriklerinizi, fotoğraflarınızı ve videolarınızı nasıl güvenle saklamanız gerektiğine yönelik bilgiler yer alacak. Fotoğrafları ise bu yazıda bulamayacaksınız :) Okumaya devam et Apple’da Fotoğrafları Güvende Tutma Yöntemleri

Facebook iOS Yenilendi

Uzun zamandır birçok iPhone ve iPad kullanıcısı tarafından yavaş olması nedeniyle eleştiri alan Facebook uygulaması yeni güncellemeyle daha iyi bir hale geldi. Apple’ın App Store’unda yayınlanan yeni sürümde birçok yeni özellik bulunmakta ancak yeni sürüm eskisiyle kıyaslandığında çok daha hızlı görünmekte.

Sil baştan yenilenen Facebook iOS uygulaması ile scroll özelliği çok daha hızlı kullanılabilirken, uygulamanın başlama hızı da bir hayli artmış görünüyor. Bu yeni sürüm ile birlikte, fotoğraflar da hemen yükleniyor. Bu ise en can alıcı özelliklerinden bir tanesi olmuş.

Okumaya devam et Facebook iOS Yenilendi