Turkcell Sarı Kutu İle Hediyelerinizi Almayı Unutmayın

Turkcell operatörü Türkiye’de pek çok kişiye hizmet veren bir operatördür. Türkiye’nin ilk GSM operatörü olan Turkcell ve yaklaşık olarak 35 milyon kişiye hizmet veriyor. Turkcell Mehmet Emin Karamehmet tarafından 28 Şubat 1994 tarihinde kurulmuştur. Turkcell şirketi kurulduğu günden itibaren kendini her gün biraz daha fazla geliştirerek çeşitli yurt dışı firmaları ile anlaşarak gelirini çok yüksek düzeylere getirmeyi başarmıştır.

Okumaya devam et Turkcell Sarı Kutu İle Hediyelerinizi Almayı Unutmayın

Huawei Ascend P7 Akıllı Telefon İncelemesi

2014’ün son çeyreğinde dünya genelinde lansmanı yapılan Huawei Ascend P7, Türkiye pazarında da yerini aldı. Üstün teknik özellikleri ve şık tasarımı ile şimdiden birçok teknoloji meraklısının dikkatini çekmeyi başardı. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı Huawei Ascend P7’in teknoloji olarak üst segmentte yer alan Samsung Galaxy 5, Sony Xperia ve HTC One gibi modellerle boy ölçüşebilecek bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Huawei Ascend P7 Tasarımı

Huawei’nin yurtdışında oldukça beğeni toplayan Ascend P6 modelinin izinden giden P7, tasarım olarak oldukça başarılı. Eğer kıyaslamamız gerekirse; Sony Xperia 1 ve 2 modelleri ile iPhone 4 serisinden tanıttığımız birçok özellik Ascend P7’de kendini gösteriyor. Geniş ekran, kare alüminyum kasa telefonu oldukça estetik gösteriyor. Telefonun çift yüzeyinde de kullanılan daha çok üst segment telefonlarda yer alan çatlamalara ve çizilmelere dayanıklı Gorilla Glass 3 teknolojisi Huawei P7’nin önemli artılarından biri olarak dikkat çekiyor. Ses butonlarının ve ekran kilidinin yeri ve boyutları oldukça ergonomik. 5 inç boyutundaki ekranı ana çerçeveye güzel bir şekilde yerleştirilmiş. Telefonun sol üst köşesinde bulunan arka kamerası ve flaş oldukça küçük ve sade. Minimalist ve şık tasarımı ile Huawei P7 dizayn olarak bizden tam not alıyor.

 

Sosyal medya platformlarında da bir hayli konuşulan bu akıllı telefon, kesinlikle tercih edilesi özelliklere sahip. Özellikle de uzun süreli pil ömrü sizin için de çok cazip olacaktır.

Huawei Ascend P7 Pil Ömrü
Huawei Ascend P7 Pil Ömrü

 

Huawei Ascend P7 Pil Ömrü

Akıllı telefonlarda en büyük sorun hiç şüphesiz şarj sürelerinin kısa ömürlü olmasıdır. Huawei Ascend P7, 2500 mili amper bataryası ile şarj sorunu yaşayanlara uzun bir şarj süresi vaat ediyor. Normal kullanımlarda telefon, rahatlıkla 24 saatin üzerinde şarj süresi tanıyor. Fakat tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi özellikle oyun ve kamera fonksiyonlarının yüksek kullanımına bağlı olarak bu süre kullanıma bağlı düşüyor. Güç tasarrufu modu sayesinde özellikle telefonu aktif olarak kullanmadığınız zamanlarda pil süresini ciddi manada artırabiliyorsunuz.

 

Huawei Ascend P7 Teknik Özellikleri

Huawei Ascend P7, 1.8 Ghz 4 çekirdekli ve son derece hızlı bir işlemciye sahip. HiSilicon Kirin 910T yongaset markasına ait işlemci Çinli firma tarafından üretiliyor. 2 GB ram, 16 Gb dâhili hafıza ve 64 GB sınırlaması ile artırılabilen bellek seçeneğini bünyesinde bulunduruyor. Bu donanımı sayesinde Ascend P7, piyasada yer alan tüm oyunları zorlanmasan çalıştırabiliyor. 5 inç boyutundaki geniş ekranı 1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Arka kamerası 13 MP ön kamerası da 8 MP çözünürlük sunuyor.

 

Huawei Ascend P7 İle Sınırları Zorlayın

Yazılım olarak Android 4.4.2 versiyonunu kullanan Ascend P7, EmotionUI ara yüzüne sahip. Farklı bir marka akıllı telefon kullandıktan sonra Ascend P7’ye geçiş yaptığınızda ilk başlarda biraz zorluyor. Fakat kısa bir sürede bu yeni ara yüze alışıyorsunuz. EmotionUI ara yüzüne bağlı olan geniş tema ve tuş kilidi seçeneği ise telefonu kişiselleştirebilmeniz açısından oldukça eğlenceli bir çözüm sunuyor.